• Nowa strona szkoły
 • Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
  Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
 • Mistrzowie kodowania
  Mistrzowie kodowania

  Chcesz być programistą? W naszej szkole odbywają sie zajęcia "Od lamerskiego googlowania do mistrza kodowania!". Wszystkich chętnych uczniow zapraszamy! 

 • Szkoła z klasą 2.0

  Posiadamy certyfikat Szkoły z klasą 2.0 za udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Gazety Wyborczej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Po kliknięciu na slajdzie otworzy się wizytówka naszej szkoły umieszczona na portalu organizatorów projektu.

   

 • Przedszkole nr 46 wita!
  Przedszkole nr 46 wita!

Kiszenie kapusty - gr. II i IV

Strofy znanej od lat przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do własnoręcznego kiszenia kapusty przez przedszkolaki z grupy II i IV. W czasie zajęć pani Sylwia i Pani Kamilia zapoznały dzieci z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się iż, kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin. 
W pierwszej części dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę oglądały szatkownicę i zapoznały się z jej działaniem. 
W drugiej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z etapami kiszenia kapusty oraz z przyprawami niezbędnymi do jej zakiszenia. Następnie w fartuszkach przygotowani do działań w mig zabrały się do pracy. Po szatkowaniu kapusty, starciu marchewki, przesypaniu wszystkiego solą i ugnieceniu składników w wiaderku, za około dwa tygodnie będziemy mogli sprawdzić jak smakuje nasz własnoręcznie przygotowany wyrób. Mniammm!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :)