Aktualności szkolne

78 rocznica wybuchu II wojny światowej

 W piątek, 1 września przypadała 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem, młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem p. Arturem Wojtynowskim oraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w Mszy Świętej w kościele pw. św. Jadwigi Królowej. Po uroczystościach w kościele, nasi uczniowie wraz z przedstawicielami innych bydgoskich szkół oraz włodarzy Bydgoszczy, w asyście orkiestry dętej i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, udali się na pobliski Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy by złożyć kwiaty na grobach poległych.

 W piątkowych uroczystościach jakie odbyły się na Wzgórzu Wolności brali też udział przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz harcerze i mieszkańcy miasta.

 Naszą szkołę na uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej reprezentowali: Michał Rybiński, Norbert Pusowski, Sylwester Starczewski.

Artur Wojtynowski