Nasza szkoła razem bez uzależnień

Rozstrzygnięto konkurs „Nasza szkoła razem bez uzależnień"

W czwartek, 23 stycznia br., prezydent Rafał Bruski spotkał się z laureatami konkursu „Nasza szkoła razem bez uzależnień". Miło mi poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii „Szkoła Podstawowa".

Nagrodą był rzutnik i ekran projekcyjny, który już wykorzystujemy podczas lekcji.

Celem konkursu było inicjowanie i motywowanie do podejmowania systemowych działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży w bydgoskich szkołach. W konkursie udział wzięło 19 placówek. Uczestniczyły w nim szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Konkurs polegał na stworzeniu scenariusza działań profilaktycznych obejmujących całą społeczność szkolną (uczniów, nauczycieli, rodziców oraz innych osób wspierających działania szkoły).

 

Aneta Jordan-Madejska