• Nowa strona szkoły
 • Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
  Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
 • Mistrzowie kodowania
  Mistrzowie kodowania

  Chcesz być programistą? W naszej szkole odbywają sie zajęcia "Od lamerskiego googlowania do mistrza kodowania!". Wszystkich chętnych uczniow zapraszamy! 

 • Szkoła z klasą 2.0

  Posiadamy certyfikat Szkoły z klasą 2.0 za udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Gazety Wyborczej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Po kliknięciu na slajdzie otworzy się wizytówka naszej szkoły umieszczona na portalu organizatorów projektu.

   

 • Przedszkole nr 46 wita!
  Przedszkole nr 46 wita!

Warsztaty artystyczne w galerii miejskiej BWA

Uczestnicy warsztatów poznali wybrane zagadnienia ze sztuki współczesnej na podstawie prezentowanych w Galerii wystaw. Szeroko rozumiany rysunek, malarstwo oraz rzeźba stały się inspiracją do stworzenia różnorodnych tematycznie i formalnie prac. Powstały gazetowe kolaże, rysunki ulubionych miejsc w Bydgoszczy, prawdziwych oraz wymarzonych, które w ciekawy sposób ukazują nasze miasto widziane oczami dzieci. Rysunki pastelami, węglem oraz kolorowymi flamastrami stały się dialogiem pomiędzy najmłodszym pokoleniem a znanymi artystami, prezentującymi swój dorobek w przestrzeniach Galerii. Warsztaty rozwijały nie tylko wyobraźnię oraz zdolności plastyczne uczestników, ale również dały możliwość zetknięcia się ze sztuką współczesną, poznania procesów twórczych współczesnych artystów, ich inspiracji i przemyśleń oraz skonfrontowanie ich z własnymi spostrzeżeniami.

Podczas ostatniego spotkania w Galerii, dzieci przeprowadzały sondę wśród mieszkańców Bydgoszczy, dotyczącą szeroko rozumianej kultury i sztuki. Nauczyły się także obsługiwać kamerę video.