Klasy sportowe


PRZEDSZKOLE – PRZYGOTOWANIE DO NAUKI W KLASACH SPORTOWYCH
 
Grupy 5 i 6 latków  –   MIKRO TENIS
 
  • Zajęcia w tych grupach prowadzimy w formie gier, zabaw i prostych ćwiczeń ruchowych,  które zawierają elementy specyfiki tenisowej. 
  • Zajęcia prowadzimy w szkole na kortach do mini tenisa. 
  • Wykorzystujemy odpowiedni dla poprawnego rozwoju tenisowego sprzęt – małe rakiety i miękkie piłki.
  • Dużo kolorowych przyborów i odpowiednie dla wieku ćwiczenia to moc wrażeń i doskonała zabawa.
  • Nauczamy podstaw techniki i taktyki oraz zasad i zachowań tenisowych. 
  • Celem zajęć jest nauka podstawowych ruchów tenisowych oraz zainteresowanie dziecka tą dyscypliną sportu. 
 
 
SZKOŁA  - NAUKA W KLASACH SPORTOWYCH
 
Klasy 1-3  – MINI, MIDI i MAKRO TENIS
 
  • Szkolenie na tym etapie prowadzimy na skróconych kortach z uwagi na wiek i potrzeby szkoleniowe.
  • Doskonalimy umiejętności techniczno-taktyczne wprowadzając różne warianty rozgrywek. Startujemy w Talentiadzie Tenisowej ( Turniej Drużynowy ) ora turniejach Tenis 10 . Częste współzawodnictwo i rywalizacja na  treningach w formie gier, zadań i zabaw pozytywnie stymuluje progres tenisowy.
  • Dodatkowo przeprowadzamy konkursy  tenisowe motywujące i uatrakcyjniające ten proces szkolenia. 
  • Równolegle z treningiem tenisowym prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe. Szkolenie to ma na celu przygotowanie do startów w oficjalnych turniejach PZT kategorii Krasnale
 
Klasy 4-6 –TENIS
 
  • Szkolenie dla dzieci 10-12 letnich, które mają ambicje startów w turniejach amatorskich i chcą doskonalić się dalej, prowadzimy na pełnowymiarowym korcie tenisowym w grupach zawodniczych i rekreacyjnych.
  • Doskonalenie gry prowadzimy  już na zasadzie treningu w ciekawej i urozmaiconej formie. 
  • Startujemy w oficjalnych turniejach PZT oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski. 

 

Najważniejsze sukcesy sportowe ostatnich lat

 

  • 6 miejsce w I Ogólnopolskiej Talentiadzie  Tenisowej(Drużynowe Mistrzostwa Polski w mini tenisie do lat 10) w 2003 roku zdobyte przez : Bartłomieja  Nowackiego, Patryka  Engelbrechta, Alicję  Adamczyk i Klaudię   Krzemińską.
  • 6 miejsce w eliminacjach do II Ogólnopolskiej Talentiady  Tenisowej w 2004 roku zdobyte przez II zespół w składzie: Adrian Chyliński, Damian Szuberga, Helena Klonek i Monika Czachor.
  • 1 miejsce w eliminacjach do II Ogólnopolskiej Talentiady  Tenisowej  w  2004  roku  zdobyte  przez  I  zespół  w  składzie: Daniel Stanisławski, Patryk Engelbrecht, Magdalena Link i Martyna  Komorowska.
  • 1  miejsce  w  II Ogólnopolskiej  Talentiadzie  Tenisowej w 2004 roku zdobyte przez: Daniela Stanisławskiego, Patryka Engelbrechta, Damiana Szubergę,   Martynę Komorowską, Magdalenę Link i Monikę Czachor.
  • Awans do makroregionalnych eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 w 2004 roku wywalczony  przez drużynę w składzie: Bartłomiej Nowacki, Daniel Stanisławski, Patryk Engelbrecht, Damian Szuberga i Daniel Szczygłowski.
  • 2 miejsce i srebrny medal w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski  Uczniowskich Klubów  Sportowych w tenisie   w 2005 roku zdobyte  przez  Daniela  Stanisławskiego.
  • Uplasowanie się na 73 miejscu w Polsce na 173 kluby sklasyfikowane i zarejestrowane w Polskim Związku Tenisowym na koniec roku 2004.
  • Awans do makroregionalnych eliminacji Halowych Drużynowych  Mistrzostw  Polski  do  lat  12 w 2005 roku wywalczony  przez drużynę w składzie: Daniel Stanisławski, Patryk Engelbrecht i Daniel Szczygłowski.
  • 3 miejsce w eliminacjach do Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda (III Ogólnopolskiej Talentiady  Tenisowej) w 2005 roku zdobyte przez II zespół w składzie: Mateusz  Maruszczak, Kacper  Ogorzałek, Łukasz  Lewandowski, Agnieszka Różek i Weronika Chojnacka.     
  • Awans do Ogólnopolskiego Finału Międzynarodowego Turnieju  Tenisowego  Kid’s Cup w 2005 roku wywalczony przez:

Martynę Komorowska w kategorii do lat 10

Daniela Stanisławskiego w kategorii do lat 11

Daniela Szczygłowskiego w kategorii do lat 12

  • VII miejsce w finale Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda w 2005 roku wywalczone przez I zespół w składzie: Adrian Chyliński, Dawid Rozmiarem, Andrzej Sobczyński, Martyna Komorowska, Magdalena Link i Weronika Chojnacka.
  • Awans do makroregionalnych eliminacji Drużynowych  Mistrzostw  Polski  do  lat  12   w 2005 roku wywalczony  przez drużynę w składzie: Daniel Stanisławski, Patryk Engelbrecht , Damian Szuberga, Daniel Szczygłowski, Damian Ciepłowski i Piotr Kawecki.
  • III miejsce i brązowy medal w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Uczniowskich Klubów  Sportowych  w 2005 roku zdobyte  przez  Daniela  Stanisławskiego.
  • Uplasowanie się na 16 miejscu w Polsce w indywidualnej klasyfikacji generalnej za rok 2005 do lat 12 przez Daniela Stanisławskiego
  • 1 miejsce i tytuł Mistrza Województwa w grze pojedynczej i podwójnej w 2006 roku wywalczony przez Daniela Stanisławskiego.
  • I miejsce w finale regionalnym Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda w 2006rokuzdobyte przez: Dumę Dawida, Rozmarynowskiego Karola, Malczak Łukasza, Lempek Roksanę, Konopacką Nasstasię,
  • III miejsce w finale regionalnym Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda w 2006 roku zdobyte przez: Bogdana Kaczmarka, Igora Kaczmarka, Rafała Jaśniaka, Małgosię Izdebską, Natalię Kaczmarek, Martę Sudoł 
  • III miejsce w półfinale Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda w 2006 roku zdobyte przez: Dumę Dawida, Rozmarynowskiego Karola, Malczak Łukasza, Lempek Roksanę, Konopacką Nasstasię
  • XIV miejsce w półfinale Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda w 2006 roku zdobyte przez: Bogdana Kaczmarka, Igora Kaczmarka, Rafała Jaśniaka, Małgosię Izdebską, Natalię Kaczmarek, Martę Sudoł
  • XII miejsce w finale ogólnopolskim Tenisowego Pucharu Kaczora Donalda 2006 roku zdobyte przez: Dumę Dawida, Rozmarynowskiego Karola, Malczak Łukasza, Lempek Roksanę, Konopacką Nasstasię
  • III miejsce w Finale Regionalnym Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2007 roku i awans do półfinału zdobyte przez Dawid Dumę, Dawida Flaszyńskiego, Pawła Gasiński, Roksanę Lempek , Martę Sudoł i Adę Piórkowską
  • VIII miejsce w Finale Regionalnym Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2007 roku zdobyte przez Igora Kaczmarek, Rafała Jaśniak, Daniela Knitter, Natalię Kaczmarek, Kasię Barlik, Małgosię Izdebską
  • III miejsce w Półfinale Ogólnopolskim Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2007 roku i awans do finału zdobyte przez Dawid Dumę, Dawida Flaszyńskiego, Pawła Gasiński, Roksanę Lempek , Martę Sudoł  i Adę Piórkowską
  • VIII miejsce w Finale Ogólnopolskim Akademii Tenisowej Disney Chanel 2007 roku i awans do półfinału zdobyte przez Dawid Dumę, Dawida Flaszyńskiego, Pawła Gasiński, Roksanę Lempek , Martę Sudoł i Adę Piórkowską
  • Dojście do ćwierćfinału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie w 2007 rokuwywalczone przez wywalczone przez  Magdalene Link, Roksane Lempek i Pawła Gasińskiego
  • III miejsce w Finale Regionalnym Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2008rokui awans do półfinału zdobyte przez Daniela Knittera, Szymona Szymczaka, Mikołaja Ewertowskiego, Weronikę Wesołowską, Małgosię Izdebską i Adę Piórkowską
  • V miejsce w Półfinale Ogólnopolskim Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2008 roku i awans do finału zdobyte przez Daniela Knittera, Szymona Szymczaka, Mikołaja Ewertowskiego, Weronikę Wesołowską, Małgosię Izdebską i Adę Piórkowską
  • II miejsce w Finale Regionalnym Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2009 rokui awans do półfinału zdobyte przez Wojtka Jureckiego, Arka Lisiaka, Sebastiana Szwemina, Weronikę Bednarek, Ulę Juszczyńską, Jagode Modlińską
  • III miejsce w Finale Regionalnym Akademii Tenisowej Disney Chanel w 2009rokui awans do półfinału zdobyte przez Macieja Tomaszewskiego, Kacpra Kołodziejskiego, Dominika Sobczaka, Amelię Izdebską, Emilię Pankau, Kamilę Wrzesińską
  • 2 x 3 miejsce w grze podwójnej dziewcząt do lat 12 w Mistrzostwach Polski UKS w 2009 roku  zdobyte przez Kasię Barlik i Roksanę Lempek oraz Weronikę Wesołowską i Martę Sudoł
  • I miejsce w Finale Regionalnym Talentiady w 2010 rokui awans do półfinału zdobyte przez Kacpra Kołodziejskiego, Szymona Szymczaka, Dominika Sobczaka, Amelię Izdebską, Emilię Pankau, Kamilę Wrzesińską
  • II miejsce w Finale Regionalnym Talentiady w 2010 roku i awans do półfinału zdobyte przez Dominika Śliwickiego, Mateusza Migdalskiego, Szymona Kubryńca, Natalię Raczyńską, Oliwię Lakomską, Beatę Szymańską.