Kółko informatyczne

w każdą środę o godzinie 15:30 - 16:15

 

Uwaga!

Kółko na prośbę uczniów z klasy IIIb przeniesione od dnia 14.11.2016

na poniedziałek na godzinę 14:30 - 15:15

Europejski Tydzień Kodowania

kotS

15-23 października 2016

 

Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania. O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Dlatego nasza szkoła kolejny już rok realizuje program Mistrzowie Kodowania, który od najmłodszych lat zaraża pasją kodowania uczniów i pozawala im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku. Programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek.

klik CodeWeek

 

Kółko informatyczne

mkz kotem

Wkrótce rozpoczniemy tegoroczną, i to już IV edycję Mistrzów Kodowania!


 

motylek
Zajęcia Kółka Informatycznego w roku szkolnym 2015-2016

 

 

Na kółku komputerowym kontynnujemy program Mistrzowie kodowania - patrz artykuł. Tu powiedzmy sobie tylko tyle, że właśnie programujemy grę polegającą na odbijaniu wirtualną paletką wirtualnej piłki, a po kółku... gramy w fantastyczne gry edukacyjne planszowo-komputerowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, dzięki którym poznajemy wiedzę wszelką, niezwykle ciekawą. Na przykład grając w grę pod tytułem Skarb zakonu docieramy do fascynujących wiadomości z zakresu geografii, historii, biologii,  nauk ścisłych, sportu i transportu, a grając w grę Sea Life wcielamy się w nurków eksploratorów i w podmorskich przygodach poznajemy niesamowite, a przedziwne zwierzęta żyjące w morzach i-oceanach świata. Wszystkich zainteresowanych programowaniem, odkrywaniem otaczających nas zewsząd tajemnic oraz podmorskimi przygodami, w których przewodnikiem jest słynny oceanograf, fotograf i twórca filmów przyrodniczych  Jaques-Ives Cousteau

serdecznie zapraszamy!

  

skarb zakonu                      sealife

 

Certyfikat za Mistrzów Kodowania

Nasza szkoła otrzymała od firmy SAMSUNG certyfikat za udział w 2 edycji programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania. Czytaj więcej o projekcie tutaj.

Mistrzowie kodowania

mk

W tym roku na kółku informatycznym kontynuujemy zajęcia pt. "Od lamerskiego googlowania do mistrza kodowania". Zajecia odbywaja się w ramach projektu "Mistrzowie kodowania". Jest to projekt edukacyjny majacy na celu rozpowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji" przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. W ramach zajęć nauczymy się się podstaw programowania w intuicyjnym, bardzo sympatycznym i zabawnym programie Scratch stworzonym przez Instytut w Massachusetts w USA. W tym programie można stworzyć śmieszne animacje, a nawet proste gry! Oj, będzie w tym roku nie mniej ciekawie!

Scratch