• Nowa strona szkoły
 • Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
  Szkoła Podstawowa nr 26 wita!
 • Mistrzowie kodowania
  Mistrzowie kodowania

  Chcesz być programistą? W naszej szkole odbywają sie zajęcia "Od lamerskiego googlowania do mistrza kodowania!". Wszystkich chętnych uczniow zapraszamy! 

 • Szkoła z klasą 2.0

  Posiadamy certyfikat Szkoły z klasą 2.0 za udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Gazety Wyborczej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Po kliknięciu na slajdzie otworzy się wizytówka naszej szkoły umieszczona na portalu organizatorów projektu.

   

 • Przedszkole nr 46 wita!
  Przedszkole nr 46 wita!

DZIAŁALNOŚĆ ZESPOŁU WOKALNEGO ,,NUTKA’’ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 34 W BYDGOSZCZY.

Zespół wokalny ,,Nutka’’ rozpoczął swą działalność w listopadzie  2001 roku i istnieje do chwili obecnej. W zajęciach koła wokalnego biorą udział uczniowie klas 4-6, pragnący rozwijać swoje zamiłowania do śpiewu.   

Osoby obdarzone dobrym słuchem i głosem.

Wiek 10-12 lat jest okresem największego rozwoju zdolności głosowych, słuchowych i manualnych u dzieci. Wtedy właśnie chętnie muzykują – śpiewają różny repertuar, rozwijają umiejętność percepcji muzyki .

Dziecko mając kontakt z muzyką pobudza wyobraźnię, rozwija uczuciowość,     wyzwala w sobie aktywność i twórcze możliwości kreacji artystycznej.

Udział w takich zajęciach jest ważny, bowiem przygotowuje on do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Dają one możliwość obcowania z dziełami muzycznymi oraz prezentacji wokalnych przy okazji występów i konkursów. 

Celem zajęć jest rozwinięcie umiejętności poprawnej emisji głosu, dykcji, intonacji dźwięku oraz podparcia oddechowego, a więc tego wszystkiego, co składa się na impostację, czyli zespół dobrego śpiewu.

Ważną rolą jest wyrobienie umiejętności zachowania i wizerunku scenicznego. Na zajęciach panuje ciepła, miła atmosfera integrująca grupę.

Zespół muzyczny ,,Nutka’’ prezentował się na szkolnych akademiach i uroczystościach, uczestniczył również w koncertach charytatywnych, takich jak:  koncert,, Dzieci Dzieciom’’, Gwiazdka z sercem’’ pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy, festyn osiedlowy na osiedlu Wyżyny zorganizowanym przez Dom Kultury Modraczek oraz Radę Osiedla Wyżyny, a także w konkursach piosenki dziecięcej organizowanych przez instytucje kulturalne naszego miasta.

 

           OSIĄGNIĘCIA:

 • V konkurs piosenki dziecięcej klub ,,Odnowa"- III miejsce w kategorii solistów,  rok 2002.
 • III przegląd kolęd i pastorałek ,,Graj Dudka, graj Panu’’ – Wyróżnienie dla zespołu, rok 2003.
 • VI konkurs piosenki dziecięcej klub ,,Odnowa’’- Wyróżnienie w kategorii solistów, rok 2003 
 • IX konkurs piosenki dziecięcej klub ,,Odnowa’’ – I miejsce w kategorii solistów, rok 2007
 • XI konkurs piosenki dziecięcej klub ,, Odnowa’’ – I miejsce i II miejsce wkategorii solistów, rok 2010
 • Wojewódzki konkurs poetycko-muzyczny Frajda – III miejsce dla zespołu,     rok 2011.
 • Konkurs kolęd Szkoła Podstawowa nr 46 - II miejsce zespół, II miejsce,         III miejsce w kategorii duetów, rok 2010.
 • Przegląd zespołów szkolnych Muzykolandia – III miejsce zespół, rok szkolny 2010/2011.  
 • V edycja konkursu ,,Śpiewam i …’’  MDK nr 1 – III miejsce w kategorii solistów, rok 2011/2012. 
 • 22.01.2003 występ zespołu w Koncercie Dzieci Dzieciom ,,Gwiazdka z   sercem’’ Hala Łuczniczka pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszcz

 

Opracowała Magdalena Ocalewska 

                       opiekun zespołu